Ledig vikariat som organisasjonssekretær

Publisert 23.11.2023

Søknadsfrist: Søknader og intervjuer vurderes fortløpende så vi ber om at søknader sendes snarest.
Ansettelsesform: Engasjement
Vi søker nå en fleksibel og løsningsorientert person som kan fylle et vikariat som organisasjonssekretær. Stillingen er 100% og i utgangspunktet med varighet ut juni 2024. Stillingsprosent kan diskuteres. Oppstart i januar. 

Organisasjonssekretæren er vårt ansikt utad i møte med nye og gamle medlemmer, lokallags- og avdelingsledere, besøkende og andre som henvender seg til oss. Du må derfor trives i møte med andre mennesker, være positiv og imøtekommende. 

Arbeidsoppgaver: 

 • Administrere og vedlikeholde vårt medlemsregister (hypersys) 
 • Ansvarlig for post, arkiv, sentralbord og resepsjon 
 • Håndtere generelle publikumshenvendelser på epost og telefon 
 • Kontakt med medlemmer og lokallag/fylkesavdelinger etter behov 
 • Innkjøp og oppfølging av driften av våre kontorlokaler 
 • Bistå i planlegging og arrangering av møter 
 • Øvrige administrative oppgaver knyttet til drift av organisasjonen og kontorfellesskapet. 

Kvalifikasjoner: 

Vi søker etter en strukturert og ryddig medarbeider som kan håndtere flere oppgaver samtidig. Stillingen er foreningens ansikt utad, og det forventes at den rette kandidaten er serviceorientert, positiv og hjelpsom i møte med ulike henvendelser og oppgaver. Erfaring fra arbeid med medlemsregister, post-, arkiv og resepsjon vil vektlegges. 

Det forutsettes god datakunnskap og kunnskap om digitale plattformer. Stillingen innebærer kontakt med våre IT-leverandører. Kunnskap om, og interesse for kulturminnevern er en fordel, men ingen forutsetning.  

Opplæring vil bli gitt. Stillingen inngår i organisasjonsavdelingen. 

Vi tilbyr:  

 • Lønn etter kvalifikasjon og egnethet, med gode forsikrings- og pensjonsordninger 
 • Unik innsikt i, og arbeid med, en av verdens eldste kulturvernorganisasjoner 
 • Varierte og utfordrende arbeidsoppgaver  
 • Arbeidssted er foreningens lokaler i Oslo sentrum. På grunn av stillingens ansvarsområder er muligheten for hjemmekontor begrenset.  

Stillingen vil lønnes etter lønnstrinn 40-42, avhengig av kvalifikasjon.  

Noe kvelds- og helgearbeid må påregnes.  

Søknadsfrist: Søknader og intervjuer vurderes fortløpende så vi ber om at søknader sendes snarest.  

Oppstart: primo januar. Vennligst indiker mulig oppstartsdato i søknaden.  

CV + søknad bes sendes til jobb@fortidsminneforeningen.no Merk eposten "organisasjonssekretær"

Om arbeidsgiveren

Fortidsminneforeningen er en av verdens eldste kulturvernorganisasjoner. Vi har som formål å arbeide for bevaring av vårt lands verneverdige kulturminner, samt å skape allmenn forståelse for verdien av disse. Våre hovedoppgaver er å forvalte våre historiske eiendommer, arbeide for å styrke tradisjonshåndverket og bygningsvernet, engasjere oss i lokale vernesaker og påvirke kulturminnepolitikken i Norge. Vi er en frivillig medlemsorganisasjon med nesten 8000 medlemmer. Hovedadministrasjonen har kontorer i historiske omgivelser i Kvadraturen i Oslo.